Mikołaj Wyrzykowski

Camino de Santiago. O chłopcu, który przeszedł 365 dni

Książka jest nietypową powieścią podróżniczą. Opowiada historię chłopca, który wraz ze swoim wiernym psem wyrusza na Camino de Santiago, aby dorosnąć: zamierza przejść 365 km, które liczy jak kolejne dni prowadzące go do dorosłości. To opowieść łącząca prawdziwą podróż oraz bajkowe widzenie świata, gdyż słynna droga widziana jest oczami dziecka. Jako pierwsza z wielu pozycji o Camino dostępna jest więc dla dzieci, ale również dla dorosłych.

90653436.jpgGdzie kupić

https://bonito.pl/k-90653436-camino-de-santiago-o-chlopcu-ktory-przeszedl-365-dni


„Camino de Santiago: o chłopcu, który przeszedł 365 dni” to uniwersalna opowieść, albo inaczej wędrobajka dla dzieci i dorosłych, podobna do „Piotrusia Pana”, „Małego Księcia”, „Niekończącej się historii” czy „Alicji w Krainie Czarów”. Chłopiec wraz ze swoim wiernym psem wyruszają z domu, aby poznać świat i dorosnąć: jest to książka o zmaganiu się z dzieciństwem i dorosłością oraz o poszukiwaniu Boga w drodze.


Słynny szlak św. Jakuba staje się w niej tylko pretekstem do pokazania zmian, jakie zachodzą w chłopcu podczas pokonywania kolejnych "kilometrodni". Powieść oparta jest na elementach autobiograficznych, jako że sam przeszedłem ten odcinek szlaku w podobnym celu, co chłopiec.


W ostatnim czasie temat szlaku św. Jakuba cieszy się dużą popularnością: nakręcony został film "Ślady Stóp", a Marek Kamiński wydał książkę opowiadającą o swojej wyprawie do Santiago de Compostela. Podobnego tytułu, który łączy bajkę i opowieść o Camino, nie ma jednak na rynku wydawniczym. Powieść adresowana jest do szerokiego grona odbiorców: dzieci, młodzieży, dorosłych; tych, którzy nie znają Camino de Santiago oraz tych, którzy już go dotknęli. 

Od 2 do 10000 znaków